Dlaczego hiszpański?

Język hiszpański jest obecnie drugim najczęściej używanym językiem na świecie w komunikacji  i trzecim najczęściej używanym w Internecie. Posługuje się nim 450 milionów ludzi, jest językiem urzędowym w 21 krajach, a ponadto można się w nim porozumieć w Stanach Zjednoczonych (około 50 milionów użytkowników), w Brazylii, na Filipinach i w Maroku.

Instytut Cervantesa przewiduje, że jeśli tendencje się nie zmienią to za 3-4 pokolenia aż 10% ludności świata będzie posługiwało się językiem hiszpańskim, a największym skupiskiem jego użytkowników będą Stany Zjednoczone.

Język hiszpański jest językiem oficjalnym takich organizacji międzynarodowych jak ONZ, Unia Europejska, UNESCO, Unia Afrykańska, NAFTA, FIFA, UEFA, Interpol, WHO i wielu innych.

Wpływ języka hiszpańskiego w dziedzinie kultury, polityki i ekonomii z każdym dniem rośnie, a jego zastosowanie w Internecie, nauce i technice jest ogromne.

Znajomość języka hiszpańskiego, ze względu na jego powszechność, jest ogromnym atutem na rynku pracy. Daje wiele możliwości w biznesie, handlu i nauce.

Język hiszpański jest językiem kultury– jest wszechobecny w filmie, muzyce i literaturze.

Znajomość języka hiszpańskiego jest też niezwykle przydatne i ważna w aspekcie turystyki. Walory turystyczne Hiszpanii i krajów Ameryki Środkowej i Południowej są niezaprzeczalne, tak więc znajomość języka używanego w tych krajach jest niewątpliwym plusem.

Należy też zaznaczyć, że język hiszpański jest językiem łatwym do nauki, a do tego bardzo atrakcyjnym i melodyjnym. Jego nauka to sama przyjemność!